TRIM Portfólio – ALL $ IN

0
234

Dnes v noci sme sa dozvedeli, že Trump zavádza clá vo výške 10% na čínske tovary v objeme $200 miliárd po tom, ako Čína zaviedla clá na $50 miliárd amerických tovarov ako odvetu na americká clá v rovnakej výške. Čína sľúbila ďalšie opatrenia a Trump clá na ďalších $200 miliárd. Toto nevyzerá dobre. V našom včerajšom komentári sme písali, že problémy sa kumulujú. Nám to velí jedno – nakupovať dolár.

Napriek tomu, že dolár je najsilnejší za posledný rok, zďaleka to nemusí byť jeho najvyššia úroveň. Preto dnes opäť nakupujeme dolárové ETF. Tento krát ideme však do pozície agresívne a nakúpime ETF na dolárové 7-10 dlhopisy iShares. Myslíme si totižto, že strata globálneho optimizmu odštartuje likvidáciu krátkych špekulatívnych pozícií na americké dlhopisy a tie prudko posilnia.

Avšak pozor! Európski brokeri tento týždeň zakázali nakupovať americké ETF. Z tohto dôvodu musíme nakúpiť replikovaný európsky fond UCITS: iShares USD Treasury Bond 7-10yr UCITS ETF (Acc). Jeho ISIN je IE00B3VWN518 a dá sa nájsť napríklad na tejto stránke.

Celé naše portfólio sme týmto krokom transformovali do dolárov. 25% z neho držíme v malých amerických akciách (IWM), 50% v krátkych amerických dlhopisoch (SHY) a 25% v dlhých amerických dlhopisoch (IEF).