Mala to byť investícia desaťročia. Otvorenie závodu Jaguar Land Rover pri Nitre sprevádzali veľké očakávania. Fabrika mala vytvoriť priamo tisíce, a nepriamo až desaťtisíce pracovných miest. Veľká pochvala vláde a ďalšia vzpruha pre slovenskú ekonomiku.

Koncom minulého roka sa fabrika aj spustila s plánom výroby 150,000 áut ročne. Začiatok dobrý, no aký bude koniec, nevie nikto. Automobilka totižto zažila vo štvrtom kvartáli masívne straty, €3,5 miliardy – čo je dva a pol slovenskej továrne.

Veľká väčšina strát je spôsobená jednorazovým precenením majetku, keď sa ukázalo, že hodnota budúcich investícií a zásob je oveľa nižšia, ako vykazovalo účtovníctvo. Z predaja áut dosiahla automobilka ďalšie straty viac ako 300 miliónov euro, keď v roku 2018 poklesol predaj vozidiel o 4,6%.

Najväčšie straty zaznamenal Jaguár v Číne, kde pokles predaja prevýšil 20%. V Európe klesol o takmer 8%. Problémom automobilky v Európe je jej závislosť na dieselových motoroch, ktoré sú obsiahnuté až v 90% vozidiel, čo pri novej legislatíve zhoršuje ich predaje.

Firma sa v decembri rozhodla prepustiť 4,500 britských zamestnancov s cieľom ušetriť takmer 3 miliardy euro. Jaguár plánuje ušetriť na investíciách ďalšiu miliardu až dve.

Mohli by sme si myslieť, že najhoršie je za nami. Firma šetrí, priznala straty a prepad čínskeho trhu snáď nebude večný. Ukazuje sa však, že stačiť to nemusí.

Dnes sme totižto videli ďalší pokles hodnoty dlhopisov spoločnosti Jaguar Land Rover Automotive PLC. Hodnota dlhu emitovaného spoločnosťou pokračuje v poklese s tým, ako sa investori obávajú o zdravie pomerne zadlženého Jaguára. Ten bude musieť už skoro prefinacovávať veľké dlhy a nie je isté, či mu investori budú ochotní požičať.

Hodnota CDS (inštrumentov na ochranu voči krachu) ukazuje 54% šancu, že Jaguar Land Rover do piatich rokov skrachuje. A to netreba brať na ľahkú váhu.

V podobne zlej situácii je aj matka Jaguára, Tata Motors. Spoločnosť má rating junk, čo znamená, že je vysoko riziková a čakať finančnú pomoc od nej je nerealistické. Akcie Tata Motors od roku 2015 spadli o 76% a nenaznačujú obrat. Naopak.

A tak je otázkou, čo bude s Land Roverom? Ak sa svetová ekonomika odrazí a všetko sa vráti do normálu, automobilka prežije. No ak bude svetová ekonomika aj naďalej spomaľovať a príde k recesii, firma môže čoskoro zbankrotovať.

„Za Vládu SR musím povedať, že rozhodnutie o poskytnutí investičnej pomoci pre túto spoločnosť v objeme do 130 miliónov eur bolo správne a tieto prostriedky sa Slovenskej republike vrátia mnohonásobne viac,“ podčiarkol Pellegrini.

Je si pán Pellegrini stále taký istý?

Ak vás tieto myšlienky zaujali, zaregistrujte sa pre ich odber.

Zdroj: Jaguar Land Rover, ZeroHedge, Bloomberg

najnovšie najstaršie najhlasovanejšie
juhliar17

Smer SD sa nikdy nemyli.ked je nejaky problem na vine Soros.

Grandus

alebo novinari

JanaM

Ten Pellegrini, čo sa hrajkal vždy s mobilom, keď sedel v parlamente? Ten, ktorého zaujíma iba ak musí? Ten, ktorého informačný systém za milióny eur nefunguje a má diery? Tento Pellegrini si je mnohonásobne istý ???? Ha Ha 🙁

pepan

ja sa uz tesim kedy nastupi matovic, kiska, sulik, kollar, hlina – to bude ekonomicke prosperujuce cunami 😀

diego

je toho vice.. Jaguaru LR by vice prospelo byt premiovou znackou nejakeho velkeho koncernu, kde by mohl sdilet naklady, dily, podvozek, motory atd. … samo brexit take skodi… a samo ta jeho premiovost – zacatek modelove rady tam, kde jine znacky pomalu konci… nebo ani nejsou jako u LR ze? 🙂 …

jaroy

JLR nemôže prežiť s terajším manažmentom a anarchiou, ktorá tam vládne. Musí to krachnúť a niekto, kto bude mať záujem o značku Jaguar a Land Rover/Range Rover bude musieť štruktúru spoločnosti vytvoriť nanovo s inými manažérmi a novými procesmi. Čím neskôr ten krach príde, tým viac peňazí akcionári stratia. A slovenskú fabriku stiahne ku dnu vlasný koncern. Ešte veľa prekvapivých správ o JLR sa čoskoro objaví.